logo

25. 11. 2017

Z minulosti Tlačiť

Samospráva obce v minulosti

Správu v obci po roku 1945 do roku 1963 vykonávali: Michal Buhovecký, Ján Satala, Michal Poklemba, Ján Spišský.

Od roku 1963:
- Ján Čerkala /1963 - 30.06.1981/
bol predsedom miestneho národného výboru a tajomníkom MNV bol Ján Bendík st.
- Imrich Šofranko /01.07.1981 - 30.06.1986/
bol predsedom miestneho národného výboru a tajomníkom MNV bol Ján Bendík ml.
- Viktor Butvín /01.07.1986 - 26.11.1990/
bol predsedom miestneho národného výboru a tajomníkom MNV bol Jozef Gurčík.

Po voľbách v roku 1990 národné výbory zanikajú a vytvára sa nový úrad v rámci samosprávy a samosprávnych orgánov. Na čele tejto samosprávy je starosta obce a poslanci obecného zastupiteľstva.

Za starostu v roku 1990 je zvolený Viktor Butvín, ktorý vykonáva túto funkciu aj po volebnom období r. 1998. Poslancami vo volebnom období r. 1998 - 2002 sú: Peter Bodnár, Lídia Brázová, Marek Filip, František Gurčík, Katarína Hrobáková, Terézia Kokoráková, Ján Kunzo, Ondrej Legát, Anna Petáková. Vo volebnom období r. 2002 - 2006: Peter Bodnár, Mgr. Lídia Brázová, Jana Kunzová, František Gurčík, Jozef Mikolaj, Mgr. Daniela Samoľová, Peter Mizenčík.

Pracovníčka obecného úradu je Mária Bendíková.

Všetky úlohy, ktoré súvisia s rozvojom obce sa zabezpečujú cestou poslancov, starostu obce a pracovníčky OcÚ.

 

OOCR SPIŠ

OOCRSpiš PBanner 190 Color SH

 Cyklookruh 26

Mapa

sat-mapa



Pre obec Spišský Hrušov spracoval - © 2010, Designed by: Joomla Template, domains. Valid XHTML and CSS.